24 marca 2015 IV Maraton Szóstoklasisty


Czwarta edycja Maratonu Szóstoklasisty w Masłowicach pod patronatem Burmistrza Wielunia już za nami!

24 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach trzyosobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy
w Bieniądzicach, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie, Szkoły Podstawowej im. Jana Jarczaka w Gaszynie, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Szkoły Podstawowej w Sieńcu, Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach rywalizowały pod hasłem "Dookoła Polski", rozwiązując zadania związane z krajobrazem naszego kraju.

Choć nazwa konkursu przywodzi na myśl zawody sportowe, chodziło raczej
o "siłownię umysłową" oraz integrację uczniów szkół podstawowych z regionu. Uczestnicy ćwiczyli umiejętności przydatne na sprawdzianie kompetencji, z którym będą musieli zmierzyć się już 1 kwietnia. Maraton to konkurs grupowy, dlatego też nie bez znaczenia była umiejętność współpracy przy wykonaniu zadania.

Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi z Wielunia reprezentowana przez Patrycję Więcław, Franciszka Radziwolskiego oraz Julię Chęcińską. Drugie miejsce podium należało do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Masłowic, które wywalczyli: Zuzanna Urbanik, Ilona Torchała i Filip Bednarek. Z kolei trzecie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu: Agnieszka Stasiak, Mateusz Jakubowski oraz Marta Mowczan.

Nagrody indywidualne i grupowe zostały ufundowane przez władze miasta.

Maraton przygotowały nauczycielki Szkoły Podstawowej w Masłowicach pani Katarzyna Morawiak, pani Ewa Gniłka i pani Marta Stasiak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia konkursu i zapraszamy za rok!

Informacja wytworzona przez:
imie Dyrektor szkoły
email: sp_dyrmaswiel@poczta.onet.pl tel.:603991796
, w dniu:  24‑03‑2015 14:02:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
imie Dyrektor szkoły
email: sp_dyrmaswiel@poczta.onet.pl tel.:603991796
, w dniu:  24‑03‑2015 14:02:00
Data ostatniej aktualizacji:
24‑03‑2015 20:50:00
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie