Dane szkoły


Szkoła Podstawowa

im. Marii Konopnickiej

Masłowice 1 98-300 Wieluń
tel: 043/ 842 81 95

Dyrektor - mgr Janusz Jasiński

tel. 603 991 796

e-mail: sp_dyrmaswiel@poczta.onet.pl

 

ZAPRASZAMY OD 19 LUTEGO 2018 ROKU NA PORTAL

 

 

oswiata.wielun.pl

 

Tu też pojawią się między innymi  informacje o rekrutacji.

 



 

Przypominamy o uruchomionym systemie elektronicznej rekrutacji.

 

 21 kwietnia na hali WOSiR-u w Wieluniu odbył się Międzyszkolny Turniej Rodzinny klas I-III zorganizowany przez  Szkołę Podstawową w Bieniądzicach. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn ze szkół z terenu Gminy Wieluń, w każdej startowało 12 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali wraz ze swoim rodzicem: Marta Banasiak, Emilia Gajewska, Marta Jastrowicz, Zuzia Buchla, Michał Bandera, Filip Kaczor. Z konkurencjami sportowymi świetnie radzili sobie zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz drobnymi nagrodami rzeczowymi.

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Siódmoklasiści ukończyli maraton !!!

    20 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach odbył się gminny konkurs „ Maraton Siódmoklasisty”. O nagrodę Burmistrza Wielunia walczyło osiem trzyosobowych zespołów siódmoklasistów.

     Maratończycy, wędrując szkolnym korytarzem, musieli zatrzymać się przy dziewięciu stanowiskach, by zmierzyć  się z zadaniami z : języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii, geografii, biologii, chemii, fizyki i matematyki. Nie chodziło zatem o wysiłek fizyczny, ale umysłowy. Nieoceniona okazała się umiejętność współpracy w grupie, bo przecież „ co trzy głowy, to nie jedna”. Prawidłowe rozwiązania nagradzano cukierkami. Aby wyłonić laureatów konkursu, wystarczyło więc przeliczyć słodkości zgromadzone przez poszczególne drużyny. Oczywiście, nie było mowy o podjadaniu, bo wszystkim zależało na zwycięstwie.

    W zmaganiach o nagrodę Burmistrza Wielunia zwyciężyli siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Drugie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach. Nagrody ufundowane zostały przez władze miasta. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji  czuwały:  p. Katarzyna Morawiak, p. Ewa Gniłka i p. Renata Napieraj.

 Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Plik pdf Terminy rekrutacji
07‑03‑2018 00:45:06
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
1,1MB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
158KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
151KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie

Nabór na rok szkolny 2018/2019

12‑02‑2018 23:09:23
Szanowni Państwo, rodzice kandytatów do klasy pierwszej i do oddziału przedszkolnego.

Od bieżącego roku nabór kandydatów do przedszkoli i klas pierwszych w szkołach, przedszkolach
  i oddziałach przedszkolnych odbywać się będzie elektronicznie.

Proszę śledzić stronę,

sp-wielun.nabory.pl

 

lub odpowiednio


przedszkola-wielun.nabory.pl

UWAGA !
System będzie uruchomiony
od godz. 9.00 w dniu 26.02.2018 roku

do godziny 15.00 w dniu 16.03.2018 roku.

Proszę pamiętać, że wnioski i zgłoszenia należy wypełniać elektronicznie i po wydrukowaniu i podpisaniu przez oboje rodziców lub opiekunów prawnych należy składać w sekretariacie szkoły.

Proszę również  śledzić komunikaty na bieżącej stronie. Poinformujemy o terminie dnia otwartego w naszej szkole.

Uwaga: Rodzice przedszkolaków, którzy będą kontynuować uczęszczanie do oddziału przedszkolnego muszą złożyć oświadczenie o kontynuacji w pierwszej kolejności.

UWAGA ! PROSZĘ SKŁADAĆ WNIOSKI O KONTYNUACJĘ WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO  DO 16 lutego 2018 w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.

Wkrótce umieszczone zostaną szczegółowe informacje odnośnie naborów do SP i OP.

W razie wątpliwości zapraszam do bezpośredniego kontaktu. Janusz Jasiński - dyrektor szkoły.

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Komunikat z załącznikami

23‑01‑2018 10:49:53

W ROKU 2017
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ
W MASŁOWICACH SKORZYSTAŁA ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA OTRZYMANYCH ZA POŚREDNICTWEM WOJEWODY ŁÓDZKIEGO NA SFINANSOWANIE ZAKUPU WYPOSAŻENIA GABINETU PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Ministerstwo Sprawiedliwości zainicjowało program działań na rzecz edukacji prawnej dzieci i młodzieży. W ramach tego działania uczniowie Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Masłowicach odpowiadając na zaproszenie Prezes Sądu Rejonowego w Wieluniu  Magdaleny Kościarz 23 lutego 2018 (piątek) zwiedzili budynek sądu położonego przy Placu Jagiellońskim w Wieluniu. Zobaczyli salę rozpraw, poznali strukturę sądu, zwiedzili miejsce, gdzie przechowywane są księgi wieczyste. Uzyskali też informację o roli sądów oraz prawach i obowiązkach obywateli. Ważnym punktem była pogadanka o konieczności przestrzegania prawa również przez osoby nieletnie. Pani sędzia zwróciła uwagę na narastający wśród młodzieży problem naruszania godności osobistej uczniów przez rówieśników przestrzegając przed tego rodzaju czynami. Atrakcyjną częścią spotkania była możliwość zobaczenia i założenia togi i łańcucha sędziowskiego.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

ŚWIATŁO WOLNOŚCI W 36 ROCZNICĘ WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO. O 18:45 rozpoczęła się lekcja otwarta poświęcona rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. W lekcji brali udział uczniowie z klasy siódmej szóstej i piątej. Poznali wiele terminów związanych ze stanem wojennym: pacyfikacja, WRON, reglamentacja towarów, koksownik,Kopalnia Wujek . Przede wszystkim jednak uczcili śmiertelne ofiary stanu wojennego szczególnie górników kopalni "Wujek", ofiary Lubina i innych, których lista liczy ponad 100 osób. Przypomniano między innymi postać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę , Grzegorza Przemyka i wielu innych.
Przypomniano postać świętego Jana Pawła II, który po raz pierwszy zapalił w oknie Pałacu Apostolskiego Światło Pamięci, a także prezydenta USA Ronalda Reagana, przywódcę świata zachodniego ostro sprzeciwiającego się komunistom łamiącym prawa człowieka w Polsce.
Uczniowie poznali realia życia w Polsce lat osiemdziesiątych. Stali w kolejce po cukier, mąkę cukierki, masło, proszek do prania i inne produkty trzymając w rękach kartki i pozostawiając w "sklepie" jedynie butelki octu. Było to też okazją przeliczania gramów na kilogramy.
Poznali i przypomnieli "Mury" Jacka Kaczmarskiego i "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka. Przy dzwiękach tej drugiej pieśni o 19: 30 uczniowie , obecni nauczyciele i rodzice zapalili w oknach szkoły Światła Pamięci.
Lekcję otwartą przygotował i poprowadził nauczyciel historii.

Światło Wolności, inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej obejmowana patronatem przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i prezydenta Andrzeja Dudę.

http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,1021,w-oknie-palacu-prezydenckiego-zaplonelo-swiatlo-wolnosci.html

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Zdjęcie do BIP.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Liczba komunikatów: 82 Numer strony: 1  2  3  4  5  
Informacja wytworzona przez:
Janusz Jasiński , w dniu:  17‑09‑2007 22:36:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Paweł Sztoch
email: admin@finn.pl tel.:(42) 684-98-91 fax: (42) 684-98-92
, w dniu:  01‑01‑1970 01:00:00
Data ostatniej aktualizacji:
24‑04‑2018 20:55:30
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany article-history-date-create Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
article-history-load-more
article-show-archive